pátek 28. listopadu 2014

Jestli to nebude láska..

V poslední době jsem četla samou náročnější četbu. Nemám na mysli náročnou jako složitou, spíše s tématy, která jsou občas náročná pro psychiku. Pronásledovala mne samá melancholická, až depresivní témata..krásné knihy, to ano, ale duše potřebovala změnu.
A osud, ten to věděl. Proto mi přinesl příležitost recenzovat příjemnou oddechovou knihu s porcí humoru.Víte, na romanťárny mě neužije. Nikdy jsem nebyla ten typ. Óch a Ách dělám nad knihami moc ráda, ale musí být proč. A bohužel, málokdy jsem se setkala s kvalitním romantickým příběhem.
Vše ale změnil příspěvek Míša do skupiny Knižních blogerů, poptávající se po recenzentech na knihy od Alexandry Potter. To jméno jsem znala jen z doslechu, s autorkou jsem se ještě nesetkala.
Následovalo klasické “Stejně mě nevyberou, ale proč to nezkusit” a tím jsem to vypustila.
Po pár týdnech mi ale přišel email s tím, že knina Na stejné vlně je má.


Když jsem viděla na pražských lavičkách reklamu na tuto knihu..byla jsem zděšená. Říkám to  upřímně. Věděla jsem o jaký žánr se jedná, obálka mne neuchvátila..a reklama na každé druhé lavičce vyděsila.
Když jsem si ale přečetla první stránky, první kapitoly.. byla jsem nadšená! A strašně mile překvapena. Příběh už od začátku měl hlavu a patu, a autorčin styl psaní jsem si hned oblíbila.


Hned v první kapitole se seznamujeme s Grace, toho dne oslavenkyní 31 narozenin. Grace má vše co by si mohla ve svém věku přát. Dobrou práci, ve které by mohla stoupat, je krásná a chytrá, a má přítele který ji miluje. Ano, Spencer je ideál nejen pro ni, ale i pro každou jinou. Pohledný, zajištěný, s dobrou prací a slušným chováním. Tedy, chováním..k tomu raději později.
A kromě toho je Grace zasnoubená. Bohužel, na její vkus až moc dlouho. Spencer dává přednost “dlouhým zásnubám” trvající už přes dva roky. 

A ještě více než jim dává přednost alkoholu. Není to žádný alkoholik - to ne, ale když má někde na oslavě příležitost, rád si přihne. A touto příležitostí se mu stává i oslava Graceiných narozenin.
Grace už nějakou dobu o jejich vztahu pochybuje. Miluje ho, přesto si vztahem s ním není jistá. Oba se dost změnili, a za své vzali i jejich dlouhé zásnuby.Kolotoč váhání, strachu, slz, ale také vzpomínek se rozjede na konci oslavy. Potká na ní totiž svou dávnou lásku Jimmiho, který ji zlomil srdce. On se však změnil, a shodou okolností má těsně před svatbou. Osud ale vezme za své. Oba páry se rozejdou, každý si jde svou cestou.
Až na to, že cesta Grace a Jimmiho se nějak podezřele často protíná.

Osud si hraje i se životem Graceiny kamarádky, svobodné matky Rhian. Ta to v životě neměla jednoduché, a její touha po nalezení konečně toho pravého pomalu vyprchává.
Nesmíme ale opomenout ani DJ Lásku, z rádiového programu Na stejné vlně, který nejen že dal celé knize název, ale také svedl spoustu osudů dohromady.

Tohle setkání s Alexandrou Potter bylo sice první, ale rozhodně ne poslední. Je to totiž výborná vypravěčka, která vytáhne citlivé téma pro ženskou duši, a zpracuje ho tak osobitým způsobem, že se z něj stane výborně napsaná vtipná romantika.
Řečeno po mém “Slaďárna jak má být”

Recenzní výtisk mi zaslalo nakladatelství Kristián, kterému za něj moc děkuji.

Hodnocení: 4/5

Název: Na stejné vlně
Autor: Alexandra Potter
Překladatel: Ivana Mičínová
Nakladatelství: Kristián

* Omlouvám se za velikost a styl písma, Blogger se mi snaží komplikovat život. Pokusím se to co nejdříve vyřešit.

3 komentáře:

 1. Tuto knihu bych si strašně ráda přečetla. :))

  OdpovědětVymazat
 2. Knížku mám na seznamu dárků, tak snad se na Vánoce také dočkám :D
  pěkná recenze :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Ahoj, založila jsem nový knižní blog a chtěla bych tě poprosit o jeho shlédnutí, jsem ve světě blogování nová a moc nevím, jak svůj blog zviditelnit, budu moc ráda, za jakoukoliv radu, komentář atd. předem moc děkuji :) http://milujemekihy.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat